ARCHIVED RESULTS: 2015 SPRING SEASON

SRAA NATIONALS (05/30/2016)

 

Men's Lightweight Varsity 4+ - 9th (Finals)

 

 

 

USROWING SOUTHEAST CHAMPIONSHIPS (05/09/2015)

 

Women's Youth Lightweight 2+ - 2nd (Finals)

Kaitlin Renaud, Victoria Camilleri

 

Women's Youth 2+ - 4th (Heat)

Christine Murphy, Giselle Castro

 

Women's Youth 4+ - 6th (Heat)

Madeline Mendoza, Caroline Dike, Isabella Castro, Ana Toft, Amythist Michalski (coxswain)

 

Men's Varsity 4+ - 6th (Finals)

James Bell, Adam Weber, Wilson Paris, Braxton Aplin, Sophie Muina (coxswain)

 

Men's Youth Lightweight Varsity 4+ - 6th (Heat)

Wyatt Campbell, Justin Billingsley, Joshua Galante, Jose Londono, Haylee Finn (coxswain)

 

Men's Youth 4+ - 6th (Heat)

Kyle Warren, Jack Bramuchi, Michael Asbury, Logan Child, Chloe Neusaenger (coxswain)

 

Men's U17 1+ - 5th (Finals)

Cody Flynn

 

Men's U17 1+ - 5th (Finals)

Joe Hendricks

 

 

 

FSRA SWEEP CHAMPIONSHIPS (04/25/2015)

 

Women's Junior 4+ - 6th (Petite Finals)

Caroline Dike, Isabella Castro, Madeleine Mendoza, Ana Toft, Amythist Michalski (coxswain)

 

Men's Junior 4+ - 5th (Petite Finals)

Logan Child, Michael Asbury, Jack Bramuchi, Kyle Warren, Aaron Duggar (coxswain)

 

Men's Lightweight 4+ -7th (Finals)

Jose Londono, Kurt Calabretta, Justin Billingsley, Wyatt Campbell, Haylee Finn (coxswain)

 

Women's 1st Varsity 4+ - 3rd (Petite Finals)

Giselle Castro, Christine Murphy, Kaitlin Renaud, Victoria Camilleri, Cody Flynn (coxswain)

 

Men's 1st Varsity 4+ - 3rd (Finals)

Braxton Aplin, Wilson Paris, Adam Weber, James Bell, Sophie Muina (coxswain)

 

 

 

FSRA SCULLING CHAMPIONSHIPS (04/25/2015)

 

Women's Junior 2+ - 4th (Heat)

Caroline Dike, Ana Toft

 

Men's Junior 2+ - 6th (Heat)

Michael Asbury, James Bell

 

Men's Lightweight 1+ - 1st (Petite Finals)

Cody Flynn

 

Women's Lightweight 2+ - 3rd (Finals)

Kaitlin Renaud, Victoria Camilleri

 

Men's Varsity 1+ - 3rd (Petite Finals)

Joshua Galante

 

Women's Varsity 2+ - 4th (Petite Finals)

Christine Murphy, Giselle Castro

 

 

 

FSRA EAST DISTRICT CHAMPIONSHIPS (04/04/2015)

 

Men's Varsity 1+ - 3rd

Joshua Galante

 

Men's Varsity 1+ - 4th

Cody Flynn

 

Men's Lightweight 4+ - 1st

Wyatt Campbell, Justin Billingsley, Kurt Calabretta, Jose Londono, Haylee Finn (coxswain)

 

Men's JV 4+ - 4th

Kyle Warren, Jack Bramuchi, Michael Asbury, Logan Child, Chloe Neusaenger (coxswain)

 

Women's Lightweight Varsity 2+ - 2nd

Kaitlin Renaud, Victoria Camilleri

 

Women's JV 4+ - 4th

Madeline Mendoza, Caroline Dike, Isabella Castro, Francis Villar, Amythist Michalski (coxswain)

 

 

 

TAMPA MAYORS CUP (03/21/2015)

 

Men's Youth 1+ - 2nd

Joshua Galante

 

Men's Youth 1+ - 4th

Cody Flynn

 

Men's Youth 2+ - 6th

Joe Hendricks, Michael Asbury

 

Men's Youth Varsity 8+ - 2nd

Wyatt Campbell, Justin Billingsley, James Bell, Adam Weber, Wilson Paris, Braxton Aplin, David Motta, Jose Londono, Haylee Finn (coxswain)

 

Men's Collegiate Varsity/Open 4+ - 5th

James Bell, Adam Weber, Wilson Paris, Braxton Aplin, Haylee Finn (coxswain)

 

Men's Youth Varsity 4+ (Flight 2) - 2nd

Wyatt Campbell, Justin Billingsley, David Motta, Jose Londono, Haylee Finn (coxswain)

 

Men's Youth Varsity 4+ (Flight 1) - 4th

Kyle Warren, Michael Asbury, _______, Logan Child, Aaron Duggar (coxswain)

 

Women's Collegiate/Open 2+ - 3rd

Christine Murphy, Giselle Castro

 

Women's Collegiate/Open 2+ - 1st

Kaitlin Renaud, Victoria Camilleri

 

Women's Youth Varsity 4+ (Flight 2) - 1st

Victoria Camilleri, Kaitlin Renaud, Christine Murphy, Giselle Castro, Cody Flynn (coxswain)

 

Women's Youth 2+ (Flight 1) - 4th 

Ana Toft, Caroline Dike

 

Mixed Middle School 8+ - 3rd

 

 

 

OARS YOUTH INVITATIONAL (03/15/2015)

 

Women's Middle School 8+ - 4th

Caroline Casola, Sarah Herrin, Lauren Bourret, Tiffani Rasberry, Shayla Osborn, Alicia Dwarka, Cassidy Moore, Tristian Mosley, Kyle Flynn (coxswain)

 

 

 

OARS YOUTH INVITATIONAL (03/14/2015)

 

Men's Varsity 1+ (Flight 2) - 5th

Cody Flynn

 

Men's Varsity 2+ (Flight 4) - 6th

Joe Hendricks, Michael Asbury

 

Men's Varsity 8+ (Flight 1) - 2nd

James Bell, Adam Weber, Wilson Paris, Braxton Aplin, Wyatt Campbell, Jose Londono, Kurt Calabretta, Justin Billingsley, Sophie Muina (coxswain)

 

Men's Varsity 4+ (Flight 1) - 2nd

James Bell, Adam Weber, Wilson Paris, Braxton Aplin, Sophie Muina (coxswain)

 

Men's Lightweight 4+ (Flight 1) - 1st

Wyatt Campbell, Justin Billingsley, Kurt Calabretta, Jose Londono, Haylee Finn (coxswain)

 

Women's Varsity 2+ (Flight 3) - 5th

Christine Murphy, Giselle Castro

 

Women's Varsity 2+ (Flight 2) - 4th

Kaitlin Renaud, Victoria Camilleri

 

Women's JV 4+ (Flight 1) - 3rd

Ana Toft, Madeleine Mendoza, Isabella Castro, Francis Villar, Amythist Michalski (coxswain)

 

Women's Varsity 4+ (Flight 1) - 3rd

Victoria Camilleri, Kaitlin Renaud, Christine Murphy, Giselle Castro, Cody Flynn (coxswain)

 

Men's JV 4+ (Flight 1) - 5th

Kyle Warren, Jack Bramuchi, Michael Asbury, Logan Child, Aaron Duggar (coxswain)

 

Women's Freshman 4+ (Flight 1) - DNF

Madeline Mendoza, Melody Halbert, Isabella Castro, Mae Agcaoili, Chloe Neusaenger (coxswain)

 

 

 

NOVICE REGATTA (02/14/2015)

Women's Novice 4+ (Flight 3) - 5th

Mae Agcaoili, Rachel Dyce, Isabella Castro, Madeleine Mendoza, Chloe Neusaenger (coxswain)

Men's Novice 4+ (Flight 4) - 3rd

Logan Child, Jack Bramuchi, Colin Curtis, Kyle Warren, Aaron Duggar (coxswain)

Mixed Middle School 8+ (Flight 2) - 2nd

© 2020-2021 Braves Rowing, Inc. P.O. Box 560925
Orlando, FL 32856-0925

  • Facebook Social Icon
  • Instagram
  • Twitter Social Icon