REGATTA RESULTS

SOUTHER ERG SPRINTS (01/28/2017)

 

HS Lightweight Men's - 13th

Wyatt Campbell finished under 7 with a time of 6:55.3

 

HS Lightweight Women's - 38th

Jenny Renaud finished with a time of 8:19.3

 

 

SRAA NATIONALS (05/30/2016)

 

Men's Lightweight Varsity 4+ - 9th (Finals)

 

 

 

USROWING SOUTHEAST CHAMPIONSHIPS (05/06/2015)

 

Women's Youth Lightweight 2+ - 2nd (Finals)

Kaitlin Renaud, Victoria Camilleri

 

Women's Youth 2+ - 4th (Heat)

Christine Murphy, Giselle Castro

 

Women's Youth 4+ - 6th (Heat)

Madeline Mendoza, Caroline Dike, Isabella Castro, Ana Toft, Amythist Michalski (coxswain)

 

Men's Varsity 4+ - 6th (Finals)

James Bell, Adam Weber, Wilson Paris, Braxton Aplin, Sophie Muina (coxswain)

 

Men's Youth Lightweight Varsity 4+ - 6th (Heat)

Wyatt Campbell, Justin Billingsley, Joshua Galante, Jose Londono, Haylee Finn (coxswain)

 

Men's Youth 4+ - 6th (Heat)

Kyle Warren, Jack Bramuchi, Michael Asbury, Logan Child, Chloe Neusaenger (coxswain)

 

Men's U17 1+ - 5th (Finals)

Cody Flynn

 

Men's U17 1+ - 5th (Finals)

Joe Hendricks

 

 

FSRA SWEEP CHAMPIONSHIPS (04/25/2015)

 

Women's Junior 4+ - 6th (Petite Finals)

Caroline Dike, Isabella Castro, Madeleine Mendoza, Ana Toft, Amythist Michalski (coxswain)

 

Men's Junior 4+ - 5th (Petite Finals)

Logan Child, Michael Asbury, Jack Bramuchi, Kyle Warren, Aaron Duggar (coxswain)

 

Men's Lightweight 4+ -7th (Finals)

Jose Londono, Kurt Calabretta, Justin Billingsley, Wyatt Campbell, Haylee Finn (coxswain)

 

Women's 1st Varsity 4+ - 3rd (Petite Finals)

Giselle Castro, Christine Murphy, Kaitlin Renaud, Victoria Camilleri, Cody Flynn (coxswain)

 

Men's 1st Varsity 4+ - 3rd (Finals)

Braxton Aplin, Wilson Paris, Adam Weber, James Bell, Sophie Muina (coxswain)

 

 

 

FSRA SCULLING CHAMPIONSHIPS (04/25/2015)

 

Women's Junior 2+ - 4th (Heat)

Caroline Dike, Ana Toft

 

Men's Junior 2+ - 6th (Heat)

Michael Asbury, James Bell

 

Men's Lightweight 1+ - 1st (Petite Finals)

Cody Flynn

 

Women's Lightweight 2+ - 3rd (Finals)

Kaitlin Renaud, Victoria Camilleri

 

Men's Varsity 1+ - 3rd (Petite Finals)

Joshua Galante

 

Women's Varsity 2+ - 4th (Petite Finals)

Christine Murphy, Giselle Castro

 

RECENT RESULTS

 
 

ARCHIVED RESULTS

© 2020 Braves Rowing, Inc. P.O. Box 560925
Orlando, FL 32856-0925

  • Facebook Social Icon
  • Instagram
  • Twitter Social Icon